hide

Read Next

Czy można się uzależnić od gier komputerowych?

On Hobby Agnieszki

Nigdy nie byłam przeciwniczką gier komputerowych - uważam, że to fajna propozycja na spędzenie kilku wolnych chwil i oderwanie się od stresów i zmartwień. Jednak jak wszystko i to jest dozwolone w odpowiedniej ilości.

Coraz więcej uzależnień na świecie - nie tylko alkohol, papierosy czy też narkotyki. Coraz częściej to dzieci ale i dorośli wpadają w uzależnienie od komputerów, bez których nie potrafią żyć i normalnie funkcjonować.

Najczęściej osoby uzależnione od gier są pobudzone, agresywne, nadpobudliwe a co ważne czują konieczność kontrolowania innych jak i stałego wygrywania.

Osoba uzależniona od gier komputerowych zaczyna żyć wirtualnym światem - nie ważne co dzieje się w rzeczywistości. Potrafi spędzać wiele godzin przed komputerem tracąc przy tym poczucie czasu ale i zapominając o codziennych obowiązkach jakie posiada.

Uzależnienie to powoduje pogorszenie się stanu zdrowia - nie tylko problemów ze wzrokiem czy też bólami kręgosłupa ale i drętwieniem stóp i dłoni. Bardzo często zauważalne są także problemy z koncentracją, zapamiętywaniem ale i ciągłe osłabienie.

Własna firma czy może etat?

On Moja Kariera

Własna firma to niezależność i wypieki na twarzy , kiedy się do niej idzie i kiedy się z niej przychodzi. Jest tak , bo sam to przerabiałem. Prowadziłem działalność multi agencyjną, zajmująca się ubezpieczeniami. Było ciekawie, ale były też momenty, kiedy przyszedł krach na rynku, ludzie tracili pracę i nie mieli pieniędzy na opłatę składek ubezpieczeniowych. Na szczęście ten etap, mam już za sobą i teraz zajmuję się kreacją kariery. Praca uwielbiana, bo jest to moje dziecko i forma zatrudnienia - własna firma. Co dzień rano budzę się z wypiekami na twarzy, bo nie wiem co mnie czeka. Każdy nowy dzień to nowe wyzwanie, nie wiesz co cię czeka i co może przynieść nowy dzień. Ale to jest właśnie urok nowej firmy, firmy, która jest waszą własnością. Jeśli jesteście właścicielami firmy, nie macie nikogo nad sobą. Nikt wam nie rozkazuje i nikogo nie prosicie o pozwolenie na wykonywanie prostych czynności. Dlatego nie angażujcie się w formę zatrudnienia na umowę o pracę, bo jest to swego rodzaju porażką i zawsze będziecie uwiązani i każdy, nawet najmniej ważny manager, bezie wam rozkazywał i będziecie musieli słuchać jego bzdurnych poleceń. W firmy , mają to do siebie, że im większy dureń, tym wyżej w hierarchii firmy. W przypadku własnej firmy, nie macie żadnego durnia. Jedynym durniem, jakiego spotkacie na swojej drodze zawodowej, to wasz klient. Ale też nie musicie być dla niego mili i go obsługiwać, słuchać dyrdymałów w jego wykonaniu. W przypadku firmy, która by was zatrudniła, musicie słuchać każdego durnia, który do was przychodzi, słuchać poleceń i ślepo je wykonywać. Durniem jest wasz przełożony (normalni się zdarzają, ale ciężko ich spotkać), durniem jest klient, dla którego musicie być mili. Umowa o pracę to zobowiązanie dla ludzi, którzy nie lubią się starać i wiedzą, że bez względu na wszystko, co miesiąc na koncie osobistym , będzie na nich czekała wypłata.

Firma, albo inaczej własną działalność to zobowiązanie, ale też możliwość wyboru z kim chcesz pracować. Nie musisz angażować się w związki zawodowe z kimś, kto wzbudza w tobie odrazę. Własną firma to też niestety walka z zakładem ubezpieczeń społecznych i z urzędem skarbowym. To nie jest niestety równa walka, i musisz być przygotowanym na odpieranie ciosów,. nagłe wezwania i kontrole. Ale nie martw się, byli już przedsiębiorcy przed tobą i będą po tobie, więc jest was bardzo wielu. A w mnogości jest siła. Z zakładem ubezpieczeń społecznych i z urzędem skarbowym można się porozumieć. Tam też pracują ludzie, którzy chcą pomagać innym ludziom. Oczywiście, że nie wszyscy, ale większość tak. Drugim bardzo ważnym minusem w prowadzeniu działalności gospodarczej są płatności. Chodzi o to, że przedsiębiorcy nie płacą na czas i też się spóźniają z płatnością. A , niestety ZUS i US nie lubią czekać.

Rendering New Theme...