hide

Read Next

Kariera w małej firmie

On Moja Kariera

W dzisiejszym poście dla odmiany postaram się opisać pracę w małej firmie. Kariera w takiej instytucji też może się dynamicznie rozwijać.

To co przemawia do ludzi, którzy się starają o pracę w korporacji to dynamika pracy i możliwość szybkiego awansu.

Jak jest w małych formach?

Dla ludzi, którzy nie mają rodzin i nie chcą brać udziału w wyścigu szczurów, praca w małej firmie, może się okazać bardzo ciekawa i wciągająca. Pamiętajmy, że struktura decyzyjna jest tam bardziej płaska niż ma to miejsce w korporacji, i uzyskanie zgody na projekt jest dużo szybsze.

Projekty w małych firmach nie są przeważnie prowadzone według konkretnych metodologii jak PMI, PMP czy PRINCE, dlatego są one szybciej wdrażane. Projekt, który jest prowadzony tymi metodologiami wcale nie znaczy, że jest lepszy. Na pewno jest bardziej czasochłonny. Metodologie przyszły do kraju jako moda z zagranicy, gdzie kraje anglosaskie wręcz uwielbiają słupki i wykresy.

Zmiana pracy

On Moja Kariera

Nowy rok a raczej powinienem zacząć okres po świętach i ten przed samym sylwestrem i nowym rokiem, to okres kiedy ludzie robią podsumowanie całego bieżącego roku pod kątem swojej kariery. I tu czasami wychodzi niedosyt a raczej przeszacowanie tego co planowaliśmy sobie rok wcześniej. I tak wychodzi nam , że nie dostaliśmy awansu, nie dostaliśmy podwyżki i wszystko co robiliśmy jest kompletnie bez sensu z tego względu, że straciliśmy kolejny rok stojąc w miejscu i nie osiągając niczego szczególnego.

Dlatego bardzo wielu z nas myśli tego dnia o zmianie pracy. Do tego dochodzi nastrój związany ze spożyciem większej niż zwykle ilości alkoholu i mam cały problem. Myślenie na trzeźwo jest zdecydowanie cięższe dlatego jak mawiał czeski poeta Otta Pavel, lepiej być szczęśliwym przez godzinę i się napić. Dlatego ludzie piją myśląc , że rozwiążą swoje problemy. A to niestety , ale nie działa w ten sposób. Więc wracając do tematu przewodniego, czy zmieniać pracę.

Na to pytanie każdy z was musi sobie odpowiedzieć indywidualnie, dlatego jest ona ciężkie. Zmiana pracy zawsze jest wartością in plus, z tego względu, że poznajecie nowe osoby, może nauczycie się czegoś nowego, a już na pewno argumentem koronnym jest fakt, że dostaniecie większe uposażenie co z pewnością przełoży się na lepsze wakacje i na pewno dłuższe, auto wyższej kasy i może dom zamiast mieszkania.

Musicie jednak zadać sobie sprawę również z tego, że nie wszystko jest złoto co się świeci. Nowa praca to adaptacja do nowego środowiska i nowych ludzi. może także trochę czasu upłynąć kiedy się zgracie z nowym zespołem. Nowy zespół to nowe wyzwania. Może się na przykład okazać, że są osoby, które was nie będą lubiły i co wtedy. Na tym etapie jest całe mnóstwo wyzwań, które powodują, że nowa praca to nowe wyzwania i zarazem oczekiwania zarówno względem pracy jak i zespołu. Więc każda taka decyzja powinna być przemyślana.

Rendering New Theme...