hide

Read Next

Zmiana pracy

On Moja Kariera

Nowy rok a raczej powinienem zacząć okres po świętach i ten przed samym sylwestrem i nowym rokiem, to okres kiedy ludzie robią podsumowanie całego bieżącego roku pod kątem swojej kariery. I tu czasami wychodzi niedosyt a raczej przeszacowanie tego co planowaliśmy sobie rok wcześniej. I tak wychodzi nam , że nie dostaliśmy awansu, nie dostaliśmy podwyżki i wszystko co robiliśmy jest kompletnie bez sensu z tego względu, że straciliśmy kolejny rok stojąc w miejscu i nie osiągając niczego szczególnego.

Dlatego bardzo wielu z nas myśli tego dnia o zmianie pracy. Do tego dochodzi nastrój związany ze spożyciem większej niż zwykle ilości alkoholu i mam cały problem. Myślenie na trzeźwo jest zdecydowanie cięższe dlatego jak mawiał czeski poeta Otta Pavel, lepiej być szczęśliwym przez godzinę i się napić. Dlatego ludzie piją myśląc , że rozwiążą swoje problemy. A to niestety , ale nie działa w ten sposób. Więc wracając do tematu przewodniego, czy zmieniać pracę.

Na to pytanie każdy z was musi sobie odpowiedzieć indywidualnie, dlatego jest ona ciężkie. Zmiana pracy zawsze jest wartością in plus, z tego względu, że poznajecie nowe osoby, może nauczycie się czegoś nowego, a już na pewno argumentem koronnym jest fakt, że dostaniecie większe uposażenie co z pewnością przełoży się na lepsze wakacje i na pewno dłuższe, auto wyższej kasy i może dom zamiast mieszkania.

Musicie jednak zadać sobie sprawę również z tego, że nie wszystko jest złoto co się świeci. Nowa praca to adaptacja do nowego środowiska i nowych ludzi. może także trochę czasu upłynąć kiedy się zgracie z nowym zespołem. Nowy zespół to nowe wyzwania. Może się na przykład okazać, że są osoby, które was nie będą lubiły i co wtedy. Na tym etapie jest całe mnóstwo wyzwań, które powodują, że nowa praca to nowe wyzwania i zarazem oczekiwania zarówno względem pracy jak i zespołu. Więc każda taka decyzja powinna być przemyślana.

Nowe możliwości

On Moja Kariera

Nowy Rok to rok nowych możliwości, chciało by się rzec, że tych możliwości jest 2015, ale tak na pewno nie jest, chociaż kto to może wiedzieć.

W każdym bądź razie ideą tego posta jest to, że warto w nowym roku rozejrzeć się na nową pracą. Po co siedzieć w tej, której się nie lubi, z która nie chce się mieć nic wspólnego, która denerwuje i która, tylko frustruje. Chodzisz od niej, tracisz 8 godzin dziennie, nic z tego nie masz, po co to robić? Stare porzekadło mówię, że możesz w życiu robić wszystko na co tylko masz ochotę i możesz być kimkolwiek tylko zechcesz. Mocno w to wierzę, bark tylko wydaje mi się ludzi, którzy by nam o tym przypominali i to jest najgorsze. Dlatego piszę tego posta, bo wiem, że to czytasz. Nie ma nic gorszego w życiu niż lenistwo i stagnacja. Weź się w garść i zacznij robić w życiu wielkie rzeczy. Rzeczy z których będziesz dumny, rzeczy, z których będzie dumne Twoje dziecko. Nie ma w życiu nic gorszego niż zawieźć swoje dziecko. Jego mina, kiedy ja widzisz, jest zbiorem wszystkich tych uczuć, które powodują, że ścina cię z nóg, niczym kosa polną koniczynę. Mina dziecka wyrażająca zawiedzenie, próbująca wytłumaczyć sobie, dlaczego zostało zawiedzione i co się stało, czy to z jego winy, co zrobiło nie tak?

Nigdy nie zawiedź swojego dziecka, nigdy!

Rendering New Theme...