hide

Read Next

Zmiana pracy

On Moja Kariera

Nowy rok a raczej powinienem zacząć okres po świętach i ten przed samym sylwestrem i nowym rokiem, to okres kiedy ludzie robią podsumowanie całego bieżącego roku pod kątem swojej kariery. I tu czasami wychodzi niedosyt a raczej przeszacowanie tego co planowaliśmy sobie rok wcześniej. I tak wychodzi nam , że nie dostaliśmy awansu, nie dostaliśmy podwyżki i wszystko co robiliśmy jest kompletnie bez sensu z tego względu, że straciliśmy kolejny rok stojąc w miejscu i nie osiągając niczego szczególnego.

Dlatego bardzo wielu z nas myśli tego dnia o zmianie pracy. Do tego dochodzi nastrój związany ze spożyciem większej niż zwykle ilości alkoholu i mam cały problem. Myślenie na trzeźwo jest zdecydowanie cięższe dlatego jak mawiał czeski poeta Otta Pavel, lepiej być szczęśliwym przez godzinę i się napić. Dlatego ludzie piją myśląc , że rozwiążą swoje problemy. A to niestety , ale nie działa w ten sposób. Więc wracając do tematu przewodniego, czy zmieniać pracę.

Na to pytanie każdy z was musi sobie odpowiedzieć indywidualnie, dlatego jest ona ciężkie. Zmiana pracy zawsze jest wartością in plus, z tego względu, że poznajecie nowe osoby, może nauczycie się czegoś nowego, a już na pewno argumentem koronnym jest fakt, że dostaniecie większe uposażenie co z pewnością przełoży się na lepsze wakacje i na pewno dłuższe, auto wyższej kasy i może dom zamiast mieszkania.

Musicie jednak zadać sobie sprawę również z tego, że nie wszystko jest złoto co się świeci. Nowa praca to adaptacja do nowego środowiska i nowych ludzi. może także trochę czasu upłynąć kiedy się zgracie z nowym zespołem. Nowy zespół to nowe wyzwania. Może się na przykład okazać, że są osoby, które was nie będą lubiły i co wtedy. Na tym etapie jest całe mnóstwo wyzwań, które powodują, że nowa praca to nowe wyzwania i zarazem oczekiwania zarówno względem pracy jak i zespołu. Więc każda taka decyzja powinna być przemyślana.

A może coś logicznego?

On Hobby Agnieszki

Każdy z nas wiadomo lubi się zrelaksować. A myślałaś może kiedyś na relaksem za pomocą gier logicznych? Jakieś scrabble, zagadki czy łamigłówki? Lubisz takie zabawy czy jednak wolisz pograć w gry w których coś się dzieje?

Zauważyłam, że ostatnimi czasy bardzo mało gier można spotkać w sklepie, które wymagałyby od nas logicznego myślenia. Nie wiem czy jest to kwestia związana z brakiem zainteresowania czy też z brakiem takich gier w ofercie producentów.

Owszem dla dzieci znajdziemy ich całkiem sporo ale co z nami dorosłymi?

My też przecież od czasu do czasu chcemy ruszyć głową, zmusić się do myślenia a przy tym odpocząć?

Co Ty na to? Jak Twoje podejście do takiego sposobu spędzania wolnego czasu?

Rendering New Theme...