hide

Read Next

Gry, dzięki którym można poprawić sylwetkę

On Hobby Agnieszki

Gry większości osób kojarzą się z otyłymi osobami, które cały dzień siedzą bez ruchu przed komputerem, odżywiają się fastfoodami i nie widzą świata poza ekranem komputera.

Tymczasem w ofertach wielu sklepów z grami znaleźć można coś wspaniałego – gry, które pozwalają nam ćwiczyć z wirtualnym instruktorem. Dla mnie to coś wspaniałego!

Jedną z moich faworytek jest gra Sports Active, która sprawia, że naprawdę z wielką radością ćwiczy się w gronie wirtualnych osób. do gru dołączone są trzy opaski, które zakłada się na ramiona i na udo.

Wystarczy jedynie powtarzać to, co dzieje się na ekranie, a system dodatkowo monitoruje pracę naszego serca. Zabawa jest naprawdę przednia i jeśli ktoś nie ma ochoty dojeżdżać paru kilometrów na zajęcia fitness i ćwiczyć w gronie nieznajomych osób, takie gry są rozwiązaniem idealnym.

Czy można się uzależnić od gier komputerowych?

On Hobby Agnieszki

Nigdy nie byłam przeciwniczką gier komputerowych - uważam, że to fajna propozycja na spędzenie kilku wolnych chwil i oderwanie się od stresów i zmartwień. Jednak jak wszystko i to jest dozwolone w odpowiedniej ilości.

Coraz więcej uzależnień na świecie - nie tylko alkohol, papierosy czy też narkotyki. Coraz częściej to dzieci ale i dorośli wpadają w uzależnienie od komputerów, bez których nie potrafią żyć i normalnie funkcjonować.

Najczęściej osoby uzależnione od gier są pobudzone, agresywne, nadpobudliwe a co ważne czują konieczność kontrolowania innych jak i stałego wygrywania.

Osoba uzależniona od gier komputerowych zaczyna żyć wirtualnym światem - nie ważne co dzieje się w rzeczywistości. Potrafi spędzać wiele godzin przed komputerem tracąc przy tym poczucie czasu ale i zapominając o codziennych obowiązkach jakie posiada.

Uzależnienie to powoduje pogorszenie się stanu zdrowia - nie tylko problemów ze wzrokiem czy też bólami kręgosłupa ale i drętwieniem stóp i dłoni. Bardzo często zauważalne są także problemy z koncentracją, zapamiętywaniem ale i ciągłe osłabienie.

Rendering New Theme...