hide

Read Next

Jak Zarabiam Pieniądze

On YesMAD

Pieniądze nie są najważniejsze w moim życiu. Są bardziej wyznacznikiem w tym jak dobrze robię, to co robię. Dziś mogę zapłacić za mieszkanie, kupić jedzenie dla mojej rodziny oraz (co najważniejsze) oszczędzić i zainwestować część dochodu. A to już coś. Inwestuje zawsze na początku miesiąca, ale to już informacja na inny artykuł.

Na tym poziomie nie potrzebuję dodatkowych pieniędzy. Dopóki wystarcza mi na inwestycje, po zapewnieniu podstawowych potrzeb, czuję się dobrze.. Jakby dziwnie to brzmiało, wystarcza mi to co mam. Bardziej zależy mi na tworzeniu wartości dla innych i mieć niesamowite chwile ze swoją rodziną.

Poniżej możesz znaleźć listę moich źródeł dochodów. Nie powiem Ci dokładnych numerów (jeszcze), ale chcę Ci pokazać jedną ważną rzecz. Posiadam więcej niż jedno źródło dochodu i pracuję nad kolejnymi. Spytasz "dlaczego? - przecież pieniądze nie są dla Ciebie najważniejsze". Otóż nie są, jednak niezależność finansowa i wolność jest dla mnie ekstremalnie ważna. Nawet jeżeli stracę któreś ze źródeł dochodu (nawet główne), mogę żyć przez kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy bez niego. Jest to ekstremalnie proste i potężne dla zdrowego myślenia.

Chcę wydłużyć te kilkadziesiąt miesięcy do minumum 10 lat - tu inwestycje przychodzą z pomocą. Dlatego nie mam jachtu, nie mam nawet swojego mieszkania, ale mam inwestycje, które rosną z miesiąca na miesiąc (o tym również w innym artykule).

Zmiana pracy

On Moja Kariera

Nowy rok a raczej powinienem zacząć okres po świętach i ten przed samym sylwestrem i nowym rokiem, to okres kiedy ludzie robią podsumowanie całego bieżącego roku pod kątem swojej kariery. I tu czasami wychodzi niedosyt a raczej przeszacowanie tego co planowaliśmy sobie rok wcześniej. I tak wychodzi nam , że nie dostaliśmy awansu, nie dostaliśmy podwyżki i wszystko co robiliśmy jest kompletnie bez sensu z tego względu, że straciliśmy kolejny rok stojąc w miejscu i nie osiągając niczego szczególnego.

Dlatego bardzo wielu z nas myśli tego dnia o zmianie pracy. Do tego dochodzi nastrój związany ze spożyciem większej niż zwykle ilości alkoholu i mam cały problem. Myślenie na trzeźwo jest zdecydowanie cięższe dlatego jak mawiał czeski poeta Otta Pavel, lepiej być szczęśliwym przez godzinę i się napić. Dlatego ludzie piją myśląc , że rozwiążą swoje problemy. A to niestety , ale nie działa w ten sposób. Więc wracając do tematu przewodniego, czy zmieniać pracę.

Na to pytanie każdy z was musi sobie odpowiedzieć indywidualnie, dlatego jest ona ciężkie. Zmiana pracy zawsze jest wartością in plus, z tego względu, że poznajecie nowe osoby, może nauczycie się czegoś nowego, a już na pewno argumentem koronnym jest fakt, że dostaniecie większe uposażenie co z pewnością przełoży się na lepsze wakacje i na pewno dłuższe, auto wyższej kasy i może dom zamiast mieszkania.

Musicie jednak zadać sobie sprawę również z tego, że nie wszystko jest złoto co się świeci. Nowa praca to adaptacja do nowego środowiska i nowych ludzi. może także trochę czasu upłynąć kiedy się zgracie z nowym zespołem. Nowy zespół to nowe wyzwania. Może się na przykład okazać, że są osoby, które was nie będą lubiły i co wtedy. Na tym etapie jest całe mnóstwo wyzwań, które powodują, że nowa praca to nowe wyzwania i zarazem oczekiwania zarówno względem pracy jak i zespołu. Więc każda taka decyzja powinna być przemyślana.

Rendering New Theme...