hide

Read Next

Kariera w korporacji

On Moja Kariera

Kariera w korporacji to marzenie wielu młodych osób. Wiele z obecnych na rynku ogromnych firm faktycznie, daje swoim pracownikom możliwość osiągnięcia wysokiego stanowiska, włącznie z tym najwyższym, możliwością sterowania całą firmą.

Pracę w korporacji wybierają te osoby, które nie mają problemów z pracą w grupie, pracą zadaniową i wykonywaniem poleceń szeregu osób decyzyjnych. Trzeba być także przygotowanym na to, że osiemdziesiąt procent życia będzie się kręcić wokół pracy. W szeregu spotkań integracyjnych to ona będzie głównym tematem. Trzeba być także przygotowanym na wyjazdy, możliwość pracy po dwanaście godzin dziennie, także w weekendy. Do tego wszystkiego trzeba umieć być trybikiem w ogromnej maszynie, umieć się wpasować do całości, do tysięcy norm i nakazów, także dotyczących takich spraw jak codzienny ubiór (garnitur, okulary born86, świecące buty itd)

Korporacje wybierają najchętniej osoby z wyższym wykształceniem, znające języki obce. Wykształcenie kierunkowe jest dużym atutem. Jeśli ktoś marzy o awansach, musi zdać sobie sprawę z tego, że rodzina schodzi na drugi plan, tak samo jak dziecko, najważniejsza będzie bowiem konieczność ukończenia dodatkowych kursów, szkoleń i studiów w czasie wolnym od pracy.

Korporacje mają swoje siedziby w największych miastach kraju, zatem osoby z małych miast muszą liczyć się z koniecznością przeprowadzki.

Czy można się uzależnić od gier komputerowych?

On Hobby Agnieszki

Nigdy nie byłam przeciwniczką gier komputerowych - uważam, że to fajna propozycja na spędzenie kilku wolnych chwil i oderwanie się od stresów i zmartwień. Jednak jak wszystko i to jest dozwolone w odpowiedniej ilości.

Coraz więcej uzależnień na świecie - nie tylko alkohol, papierosy czy też narkotyki. Coraz częściej to dzieci ale i dorośli wpadają w uzależnienie od komputerów, bez których nie potrafią żyć i normalnie funkcjonować.

Najczęściej osoby uzależnione od gier są pobudzone, agresywne, nadpobudliwe a co ważne czują konieczność kontrolowania innych jak i stałego wygrywania.

Osoba uzależniona od gier komputerowych zaczyna żyć wirtualnym światem - nie ważne co dzieje się w rzeczywistości. Potrafi spędzać wiele godzin przed komputerem tracąc przy tym poczucie czasu ale i zapominając o codziennych obowiązkach jakie posiada.

Uzależnienie to powoduje pogorszenie się stanu zdrowia - nie tylko problemów ze wzrokiem czy też bólami kręgosłupa ale i drętwieniem stóp i dłoni. Bardzo często zauważalne są także problemy z koncentracją, zapamiętywaniem ale i ciągłe osłabienie.

Rendering New Theme...